درباره مرشد

کمی درباره رستوران مرشد بدانیم، رستوران مرشد در روز یکشنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۲ در محله تجریش و در یکی از بن‌بست‌های پر از لطف کوچه‌ ذغالی‌ها در حیاط خانه‎‌ای قدیمی، به شکل آشپزخانه‌ای کوچک و صمیمی و با منظور خدمت‌رسانی به هیئت‌های مذهبی و اهالی بازار، پا به عرصه وجود گذاشت.

نام مرشد به احترام نام امیرالمومنین انتخاب شد، چرا که مرشد اصلی ایشان هستند و مرشد از القاب آن بزرگوار است.

مرشد مبدع سرو غذا در سینی‌های مسی و همچنین سرو چند مدل غذا در کنار هم در یک سینی شد که بسیار مورد استقبال مشتریانش قرار گرفت.

پس از دو سال و نیم بنا به استقبال فراوان مشتریان، در نمای ظاهری و فضای حیاطِ آن خانه قدیمی تغییراتی به وجود آمده و ملزومات اولیه یک رستوران خریداری شد تا به این ترتیب “آشپزخانه مرشد” به “رستوران کوچک مرشد” با مساحت ۵۰ متر تبدیل شود.

درباره مرشد

بنا به علاقه موسس رستوران مرشد طراحی داخلی و نمای رستوران تماما با عناصر معماری سنتی ایرانی صورت گرفت و غذا برای اولین بار در ایران در سینی‌های مسی سرو شد که این روال از گذشته تا به امروز ادامه داشته است.

علاقه مردم به مرشد و حضور مداوم انبوهی از مردم در صف‌های طولانی باعث شد دو اتاق آن خانه قدیمی هم به محوطه اضافه شده و رستوران تقریبا بزرگتری با فضایی گرم و سنتی شکل بگیرد.

حالا دیگر آوازه مرشد به گوش هنرمندان و افراد مشهور نیز رسیده بود و مرشد میزبان بسیاری از ورزشکاران و بازیگران خوب کشورمان نیز بود.

اندکی بعد، با حمایت و پشتیبانی مردم و لطف و مشئت خداوند مرشد رشد کرد و طی مدت زمان کوتاهی دو شعبه نیاوران و کاشانک افتتاح شدند. به لطف خدا و نگاه امام حسین علیه‌السلام مردم هنوز هم مرشد را دوست داشتند و فضای شعبه جدید بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته بود.

تاریخچه رستوران مرشد

در سالهای بعد با تلاش مستمر موسس رستوران و همراهی وفادارانه کارکنانش، مرشد گسترش یافت و شعبه غرب تهران (سعادت‌آباد) در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۹ و پس از آن شعبه نور در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ و شعبه شرق تهران (تهرانپارس) در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۹ افتتاح شدند و خانواده مرشد بسیار بزرگ‌تر شد.

پس از چندی مرشد بنا به استقبال و درخواست‌های مکرر مردم، در سال ۱۴۰۰ اقدام به اعطای نمایندگی نمود تا با رشد بیشتر امکان خدمت رسانی بهتر به شما عزیزان در اقصی نقاط  کشور را فراهم آورد.

درباره رستوران مرشد

مرشد امروز حاصل یک روند تکامل ۸ ساله است. پیمودن این مسیرِ نه چندان هموار، میسر نبود مگر به لطف و عنایت خداوند متعال و بعد از آن لطف و حمایت‌های گرم و صمیمانه مشتری‌های عزیز که هیچگاه مجموعه مرشد را تنها نگذاشته و همواره به این مجموعه محبت داشته‌اند. به سپاس این همراهی، سرویس دهی و پخت غذا با کیفیت عالی و همچنین مشتری مداری و احترام به حقوق مشتریان از مهم ترین دغدغه های مجموعه مرشد است.

سخن آخر اینکه، مرشد تنها یک برند نیست، مرشد یک سبک زندگیست، مرشد یک خانواده است،. خانواده‌ای که روز به روز بزرگتر می‌شود و امید دارد بتواند فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را گسترش داده و حتی این ارزش‌ها را در سطح بین‌المللی به مردم جهان بشناساند.